مرتب کردن دندان

مرتب کردن دندان با ارتودنسی
مرتب کردن دندان دارای روش‌های مختلفی است که بهترین آن از سوی متخصص به بیماران توصیه خواهد شد. روش‌های مرتب کردن دندان متعدد هستند اما هریک از آن‌ها باتوجه به شرایطی که بیماران دارند انتخاب خواهند شد.

بهترین روش مرتب کردن دندان

در ادامه یکی از روش‌های مرتب کردن دندان را عنوان خواهیم کرد که روشی موثر شناخته شده و می‌تواند انحرافات دندان‌ها را اصلاح کرده و آن‌ها را به صورت مرتب و هماهنگ نشان دهد.

مرتب کردن دندان با بریس ارتودنسی

بریس یکی از انواع ارتودنسی بوده که برای مرتب کردن دندان‌ها بسیار موثر بوده و می‌تواند زاویه موجود در دندان‌ها را به خوبی اصلاح کند. با استفاده از بریس می‌توان از پوسیدگی دندان‌ها پیشگیری کرده و عمل جویدن غذا نیز به درستی انجام شود. اغلب افرادی که برای ارتودنسی و مرتب کردن دندانها به متخصص ارتودنسی مراجعه می‌کنند کودکانی هستند که دندان‌های آن‌ها حالت نازیبایی دارد. البته درحال حاضر افراد بزرگسال نیز از روش بریس برای ردیف کردن دندان‌ های خود استفاده می‌کنند که موجب می‌شود ناهنجاری‌ها و انحرافات دندانی موجود از بین برود. درخصوص روش بریس و ارتودنسی گاهی نیاز است تا برخی از دندان‌های اضافه کشیده شوند تا فضای بیشتری برای انجام عملیات ارتودنسی وجود داشته باشد.

درخصوص بریس به‌طور معمول از براکت‌ها و سیم‌ و یا کش‌ ارتودنسی استفاده می‌شود که موجب سفت نگه داشتن سیم شده و در جابجایی صحیح دندان‌ها تاثیرگذار خواهند بود. براکتی که در روش بریس استفاده می‌شود از فلز، کامپوزیت و سرامیک و یا ترکیبی از این مواد تولید شده و بر روی دندان‌ها استفاده می‌شود. بریس موجب می‌شود تا فشاری مداوم بر روی دندان ها ایجاد شده و آن‌ها به جای اصلی خود بازگردند. افرادی که تمایل دارند بریس بهترین نتیجه را داشته باشد باید به مدت یک یا دوسال از آن استفاده کرده و مراقبت‌های لازم را درخصوص آن انجام دهند.

مزایای بریس در ردیف کردن دندان ها

ارتودنسی یکی از مهم‌ترین روش‌هایی است که از سالیان بسیار دور برای مرتب کردن دندان و اصلاح ناراحتی‌ها و ناهنجاری‌های دندان به کار گرفته شده است. یکی از مهم‌ترین مزایای بریس مرتب کردن و هماهنگی بین دندان‌ها است که موجب می‌شود دندان‌ها تا سالیان بسیاری صاف و یکدست باشند. از ارتودنسی و بریس اغلب درخصوص دندان کودکان می‌توان استفاده کرده و به نتایج موفقیت‌آمیزی دست پیدا کرد چراکه دندان‌های کودکان درحال رشد بوده و می‌توان به راحتی آن‌ها را به جایگاه اصلی و درست هدایت کرده و دندان‌هایی صاف و یکدست را ایجاد کرد.

مرتب کردن دندان با ارتودنسی نامرئی

یکی دیگر از روش‌هایی که برای مرتب کردن دندان‌ مشهد استفاده می‌شود ارتودنسی نامرئی است که در آن از پلاک‌های اینویزیلاین استفاده شده و از مواد ترموپلاستیکی ساخته می‌شوند. بیمارانی که قصد استفاده از ارتودنسی نامرئی را دارند باید به مدت یک سال این روش را استفاده کرده و به این ترتیب دندان‌ها در جای اصلی خود قرار می‌گیرند. مهم‌ترین مزایایی که درخصوص ارتودنسی نامرئی می‌توان عنوان کرد نامرئی بودن آن است که موجب می‌شود از فاصله دور هیچ فردی متوجه وجود پلاک برروی دندان‌های بیماران نشود.

مزایای ارتودنسی نامرئی برای صاف کردن دندان

مزایای ارتودنسی نامرئی راحتی بسیاری است که دارد و موارد اروژانسی کمتری نیز دارد چراکه هیچ سیمی درخصوص ان استفاده نمی‌شود که از جا درآمده و یا موجب آسیب دیدن لثه‌ها شود. افرادی که از ارتودنسی نامرئی استفاده می‌کنند به سادگی می‌توانند بهداشت دهان و دندان در طول درمان ارتودنسی را رعایت کنند. چراکه فرد می‌تواند پیش از مسواک زدن پلاک را از دهان خود خارج کرده و پس از انجام مسواک آن را درجای خود قرار دهد. چنانچه بیماران تعهد داشته باشند و باتوجه به دستور متخصص ارتودنسی عمل کنند می‌توانند پس از طی دوره درمان دندان‌هایی مرتب و صاف داشته باشند.

مرتب کردن دندان با کانتورینگ

یکی دیگر از روش‌های مرتب کردن دندان کانتورینگ است که در این روش متخصص ارتودنسی خوب در مشهد می‌تواند شکل و بلندی دندان‌ها را اصلاح کرده و حالت زیباتری برای دندان‌ها فراهم سازند. در این روش از لیزر مخصوص و یا دریل استفاده می‌شود که مینای دندان را برداشته و می‌تواند تغییرات عمده‌ای را در خصوص دندان‌های افراد انجام دهد. زمانی که مینای دندان تراش خورده و برداشته شود شکل و حالت آن نیز اصلاح شده و افراد می‌توانند لبخند زیباتری داشته باشند.

دکتر نوید کرایه چیان، بهترین متخصص ارتودنسی در مشهد در جهت مرتب کردن دندان مشهد شما را راهنمایی میکنند.

 

  • بیشتر بخوانید :

آیا ارتودنسی درد دارد

Share:

دیدگاهتان را بنویسید

Color Skin

Nav Mode